مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در سه ماهه سالجاری ۳۱ نفر (همگی مرد) موتور سوار‌ در حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد کاهش داشت.

علی عباسی در گفت وگو با میزان با اشاره به کاهش۱۴درصدی آمار کشته شدگان موتورسوار در مازندران گفت: ساری با ۱۰، آمل با ۵ و بهشهر با ۳ نفر بیشترین و شهرستان‌های بابل، بابلسر، چالوس، جویبار، محمود آباد، رامسر و میاندرود هر کدام با یک نفر کمترین تلفات موتور سوار را دارند.

وی افزود: بر اساس گزارش ارجاعی از مراکز استان مازندران، بیشترین فوتی در خرداد ماه با ۱۵، فروردین با ۹ و اردیبهشت با ۷ مورد به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران ادامه داد: بر اساس آمار بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوار‌ها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار ۹ فوتی و کمترین گروه سنی ۴۱ تا ۵۰ سال با ۲ فوتی به ثبت رسید.

عباسی اضافه کرد: ۱۳۰ نفر در سه ماهه سالجاری در تصادفات رانندگی کشته شدند که ۲۴ درصد آن مربوط به موتور سوار‌ها هستند. همچنین ۲۷ نفر از کشته شدگان راننده موتور و ما بقی سرنشین موتور هستند.

شایان ذکر است: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی‌های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در سه ماهه ماهه سالجاری بوده که امید می‌رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.