رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: کارگروه رسیدگی به پرونده‌های مسن تشکیل شده و طبق آمار در ۴ ماه گذشته شاهد کاهش ۴۵ درصدی پرونده‌های مسن هستیم.

علی جمادی در گفت‌و‌گو با میزان ضمن اشاره به ضرورت اجرای دستورالعمل رییس قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی به پرونده‌های معوق و تعیین تکلیف فوری آن‌ها گفت: در این راستا کارگروه رسیدگی به پرونده‌های مسن در استان تشکیل و بررسی‌های لازم انجام و رسیدگی جهادی به پرونده‌ها در دستور کار قرار دارد که طبق آمار در طی ۴ ماه گذشته شاهد کاهش ۴۵ درصدی پرونده‌های مسن هستیم.

رییس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: قبل از اجرای دستوالعمل رسیدگی به پرونده‌های معوق تعداد ۴۳۳۱۹ پرونده معوق وجود داشت که طی ۴ ماه گذشته تمامی آن‌ها تعیین تکلیف شده که از این تعداد ۱۹۵۶۳ پرونده مختومه شده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ کل پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا و شورا‌های حل اختلاف استان بوشهر ۲۴۹ هزار و ۶۵۵ مورد بود که ۲۱۱ هزار و ۲۰۸ پرونده مربوط به دادگستری و ۳۸ هزار و ۴۴۷ مورد ورودی شورا‌های حل اختلاف است.
جمادی یادآور شد: در سال گذشته ۲۱۴ هزار و ۵۰۵ پرونده در دادگستری‌ها و ۳۸ هزارو ۴۲۴ پرونده در شورا‌های حل اختلاف مختومه شده است.