رییس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه از دی ماه سال گذشته تاکنون ۶۳ درصد پرونده‌های معوق تعیین تکلیف شده است گفت: در این بازه زمانی از ۱۲۹۱۰ پرونده به ۸۱۳۷ فقره پرونده رسیدگی شده و تعیین تکلیف شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی  گفت: با ابلاغ دستورالعمل ” رسیدگی به پرونده‌های معوق و تعیین تکلیف فوری آنها” از سوی ریاست قوه قضاییه، از دی ماه سال گذشته تاکنون ۶۳ درصد پرونده‌های معوق تعیین تکلیف شده است.

وی افزود: از دی ماه سال گذشته تاکنون از ۱۲۹۱۰ پرونده به ۸۱۳۷ فقره پرونده رسیدگی شده و تعیین تکلیف شده اند.

مقام ارشد قضایی استان قزوین در خصوص به کارگیری اقدامات لازم جهت سرعت بخشیدن به رسیدگی‌های قضائی گفت: بازرسی‌های دوره‌ای و مستمر با استفاده از کارگروه بازرسی تخصصی از شعب و حضور کارمندان قضایی و اداری شعبه‌ها خارج از ساعت اداری از جمله اقداماتی بود که سبب کاهش آمار پرونده‌های مسن و معوق در دادگستری استان شده است.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در ادامه تصریح کرد: تهیه بسته دادرسی الکترونیک به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها در قالب تشکیل جلسات از طریق پیام رسان‌های داخلی، تشکیل جلسات از طریق ارتباط تلفنی و برگزاری دادرسی از طریق ویدئو کنفرانس در ارتباط با زندان نیز در کاهش آمار پرونده‌های معوق نقش بسزایی دارد که در صورت توسعه و تامین منابع مالی و الزام همکاران آثار مثبت آن بیش از گذشته روشن خواهد شد.