رییس کل دادگستری استان گلستان از کاهش ۶۷ درصدی پرونده‌های معوق در سال گذشته خبر داد و گفت: همه تلاش‌های ما برای گره گشایی از کار مردم و رسیدگی به مطالبات آنان است.
هادی هاشمیان، رییس کل دادگستری گلستان در جمع روسا و دادستان‌های سراسر استان گلستان با تاکید بر شناسایی و برخورد با فساد در همه بخش‌ها گفت: در برخورد با فساد خط قرمزی نداریم و فساد هر جا باشد اعم از دستگاه قضایی و دستگاه‌هایی اجرایی با آن برخورد می‌کنیم.

رییس کل دادگستری گلستان با اشاره به آغاز برداشت گندم در گلستان عنوان کرد: خرید گندم یکی از مواردیست که امکان فساد در آن زیاد است و دادستان‌ها مکلفند امسال برای جلوگیری از فساد در این بخش با استفاده از ظرفیت‌های مردمی جلوی فساد و رانت در این بخش را بگیرند.

وی از دادستان‌ها خواست تا در شناسایی فساد از گزارش‌های مردمی و سمن‌ها کمک بگیرند و در حقوق عمومی که نیاز به گزارش دستگاه هاست منتظر شکایت مدیران اجرایی نمانند و ورود کنند.

هاشمیان با اشاره به این که گلستان نخستین استان کشور است که کارگروه گسترش عدل و آزادی‌های مشروع را تشکیل داده است، بر حفظ منابع طبیعی و نگاه ویژه دادستان‌ها به این بخش تاکید و عنوان کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر جنگل خواری در گلستان کاهش چشمگیر یافته است.

هاشمیان بار دیگر از روسا و دادستان‌ها خواست تا کانال‌های ارتباطی خود با مردم را بیشتر کنند و از نخبگان، علما، دانشگاهیان و تشکل‌های مردم نهاد برای افزایش آگاهی‌های حقوقی مردم و شناسایی مشکلات مردم و کشف فساد بهره‌مند شوند.

رییس کل دادگستری گلستان در بخش دیگری از سخنان خود از کاهش ۶۷ درصدی پرونده‌های معوق در سال گذشته خبر داد و گفت: تعدادی از پرونده‌های معوق در واحد‌های اجرای احکام باقی مانده که انشاء الله امسال با همت جهادی همکاران قضایی تعیین تکلیف خواهد شد.

وی بر رفتار مناسب با مردم تاکید کرد و گفت: همه تلاش‌های ما برای گره گشایی از کار مردم و رسیدگی به مطالبات آنان است و هیچ توجیهی در برخورد نامناسب پذیرفته نیست.

استفاده بیشتر از ظرفیت قانون برای صدور آرای جایگزین حبس، سرعت و کیفیت در صدور آرا و ارجاع بیشتر پرونده‌ها به شعب صلحی، نظارت بیشتر بر زیرمجموعه از دیگر مواردی بود که رییس کل دادگستری در جلسه امروز خود از روسا و دادستان‌ها خواست در اولویت خود قرار دهند.