قائم مقام حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه گفت: کثرت پرونده در دادگستری‌ها موجب کاهش عملکرد و بازده دادگستری هاست هر چه قدر میزان پرونده در دستگاه قضایی کم باشد به همان میزان کارکرد دستگاه با کیفیت و مطلوب خواهد بود.

مهدوی قائم مقام حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در سفری که به ارومیه داشت با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار کرد.

قائم مقام حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه ضمن توضیح اهداف سفر خود و هیات همراه به استان اظهار داشت: از وظایف دستگاه‌های کشور در این برهه حساس مسئول سازی و پرورش استعداد‌ها و جوان‌های نخبه و با ایمان و متعهد برای قبول مسئولیت‌های سنگین است، چرا که دستگاه‌های مختلف در کشور از عدم مسئولیت پذیری و گاهاً ترک فعل برخی مسئولین آسیب می‌بینند و این ترک فعل‌ها و عدم انجام وظایف قانونی موجب زحمت دستگاه قضایی می‌شود و پرونده‌های کثیری از این جهت به سمت دستگاه قضایی گسیل می‌شود.

مهدوی ادامه داد: کثرت پرونده در دادگستری‌ها موجب کاهش عملکرد و بازده دادگستری هاست هر چه قدر میزان پرونده در دستگاه قضایی کم باشد به همان میزان کارکرد دستگاه با کیفیت و مطلوب خواهد بود و موجب حصول رضایتمندی مردم خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: برای اینکه عملکرد دستگاه قضایی ارتقاء یابد نیازمند همکاری و همیاری کلیه دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی و غیر دولتی و در راس آن‌ها همیاری مردم خصوصاً در رعایت قوانین هستیم چرا که هر چه قدر مردم قانونمدار باشند به همان میزان از کثرت پرونده‌ها کاسته خواهد شد.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه هم با اشاره به حرکت تحولی قوه قضائیه و ورود آن در امور اقتصادی و معیشتی مردم را بسیار تاثیر گذار دانست.

قریشی سفر‌های استانی رئیس قوه قضائیه را در باز شدن گره‌ها و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و رونق تولید مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد در نزدیکترین زمان ممکن از برکات حضور ریاست معظم قوه قضائیه، استان ما نیز بهره‌مند گردد.

امام جمعه ارومیه در ادامه صحبت‌های خود به عملکرد مطلوب دادگستری استان از زمان تصدی دکتر گروسی رئیس کل دادگستری اشاره و بیان داشت: دادگستری استان در سال‌های اخیر عملکرد مطلوبی داشته است، برای ادامه این موفقیتها، مدیریت دادگستری استان نیازمند حمایت‌های بی دریغ از ناحیه مسئولین عالی قوه قضائیه و نهاد‌ها وارگان‌های مرتبط است.

وی ادامه داد: دستگاه قضا در مردم امیدواری ایجاد کرده است و برخورد‌های قاطع با باند‌های فساد و تبهکاری موجب زنده شدن امید در دل مردم شده است و مردم خواهان ادامه این حرکت‌های انقلابی و جهادی قوه قضائیه هستند.

نماینده، ولی فقیه در استان در پایان صحبت‌های خود به بررسی حقوق تطبیقی کشورمان با کشور‌های موفق در حقوق و قانونگذاری اشاره کرد و استفاده از تجربیات موفق حقوقی سایر کشور‌ها را در ارتقاء نظام حقوقی کشور موثر و مهم دانست.

گروسی رییس کل دادگستری استان هم این دیدار را بسیار ارزشمند و کارساز توصیف کرد و از حمایت‌های بی دریغ نهاد نمایندگی، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه از دستگاه قضایی استان تشکر و قدردانی و آن را موجب دلگرمی قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان دانست و ابراز امیدواری کرد این حمایت‌ها موجب تعالی بیشتر دستگاه قضایی استان باشد.