رییس کل دادگستری استان هرمزگان از درگیری مسلحانه مرزبانان پایگاه دریابانی جاسک با سوداگران مرگ و کشف ۶۳۰ کیلوگرم مواد مخدر در آب‌های ساحلی این شهرستان خبر داد.

علی صالحی در گفت‌وگو با میزان با اشاره به کشف ۶۳۰ کیلوگرم مواد مخدر در آب‌های ساحلی جاسک، اعلام کرد: با هماهنگی مقام قضایی، مرزبانان پایگاه دریابانی شهرستان جاسک، پس از کسب اطلاع از بارگیری موادمخدر توسط شناور‌های تندرو در خور «کرتی» این شهرستان، سریعاً به محل اعزام شدند.

وی افزود: مرزبانان پس از کمین و گشت زنی در رو به روی دهانه خور «کرتی» سوداگران مرگ را با ۴ فروند شناور مشاهده کردند و قاچاقچیان به محض روئیت مرزبانان به سمت آن‌ها تیراندازی کردند که منجر به درگیری مسلحانه شد.

صالحی تصریح کرد: آمادگی عملیاتی و آشنایی مرزبانان استان با تاکتیک‌های نبرد دریایی موجب شد، سوداگران مرگ یک فروند از شناور‌های خود را در محل مورد نظر رها نمایند که در نتیجه بررسی‌های انجام شده از شناور توقیفی ۶۳۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک کشف شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با هشدار به قاچاقچیان مواد مخدر خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با اقدامات پیشگیرانه و برخورد قاطع و بدون اغماض در مسیر مبارزه بی‌امان با بلای خانمان‌سوز مواد مخدر از هیچ کوششی فروگذار نخواهد شد و در راستای عمل به وظایف قانونی عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ خواهد کرد.