رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به برگزاری آئین تقدیر از شرکت‌های بزرگ اقتصادی استان به عنوان حامیان ستاد دیه، گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده با مدیران ارشد این شرکت ها، در سال جاری نیز شاهد حضور فعال و گسترده آن‌ها در زمینه کمک به آزادی زندانیان خواهیم بود.
یدالله موحد در نشست مشترک با مدیران عامل شرکت‌های بزرگ اقتصادی استان کرمان و آئین تقدیر از حامیان ستاد دیه استان کرمان در تهران افزود: در سال گذشته ۲۶ جشن گلریزان در استان کرمان برگزار شده که در مجموع ۹ میلیارد و ۱۲۶ میلیون تومان تعهد خیران را داشته ایم که بالغ بر ۸۰ درصد تعهدات خیران، معادل هفت میلیارد و ۲۶۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وصول شده است.
وی از همراهی شرکت‌های بزرگ اقتصادی استان و خیران کرمانی در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تقدیر کرد و ادامه داد: در سال جاری با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ جشن‌های گلریزان با حضور حداقلی خیران و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار می‌شود.

رییس هیات امنای ستاد دیه استان کرمان گفت: توسعه فعالیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی برای جلب و افزایش کمک‌های خیران در راستای آزادی مددجویان جرائم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان نیز باید دنبال شود.

موحد یادآور شد: در سال گذشته با پرداخت ۱۰ میلیارد و ۷۸۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، زمینه آزادی ۳۲۹ مددجوی جرائم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان فراهم شده است.

وی افزود: از مجموع مددجویان جرائم غیرعمد آزاد شده در سال گذشته ۲۹۸ نفر با کمک خیران به مبلغ بیش از هفت میلیارد و ۲۶۷ میلیون تومان، ۶ نفر با استفاده از کمک‌های ویژه ستاد دیه مرکز به مبلغ ۴۰۸ میلیون تومان، ۱۱ نفر با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان و ۱۴ نفر با استفاده از اعتبارات صندوق تامین خسارت‌های بدنی به مبلغ یک میلیارد و ۸۸۳ میلیون تومان از زندان‌ها آزاد شده اند.

در پایان این جلسه با اهدا لوح سپاس از حمایت‌های شرکت‌های بزرگ استان کرمان تقدیر شد.

گفتنی است خیرین می توانند کمک‌های نقدی خود برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان کرمان را از طریق شماره حساب های زیر واریز کنند:

سامانه کمک از طریق تلفن همراه #۷۷۷۷۰۳۴*۷۸۰*
بانک ملی سیبا ۰۲۰۰۶۰۰۲۶۲۰۰۲
بانک تجارت ۲۲۰۳۴۵۴۷۰۰
بانک ملت جام ۳۲/۲۳۱۴۸۹۰
شماره کارت مجازی بانک ملی ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۴۲۰۲
شماره کارت مجازی بانک تجارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۱۳۲۴۱۱

  • منبع خبر : میزان