نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش ریاست قوه قضاییه در اعلام سود حساب‌های سپرده دستگاه قضا در سال ۹۸ اقدامی ارزنده بود و این شفاف سازی دست کسانی که می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند را خواهد بست.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدتقی نقدعلی در گفت‌وگو با میزان، با بیان اینکه مردم حق دارند از کیفیت مدیریت کشور در عرصه تقنین، اجرا و قضا مطلع باشند، گفت: از اقدامات خوب جناب رئیسی که در گزارش اعلام سود حساب‌های سپرده دستگاه قضا ارائه شد، تبیین منشأ و علت ایجاد حساب‌های متعدد برای مردم بود که این شفاف سازی ارزنده و قابل تقدیر است.
وی گفت: تجمیع حساب‌ها از دیگر اقدامات مثبت قوه قضاییه در این گزارش است، زیرا تعدد حساب‌ها هم آفت‌زاست و هم موجب آسباب مشکلات و سوء تفاهم‌ها می‌شود.
نماینده مردم خمینی شهر در ادامه عنوان کرد: از دیگر موارد ارزنده می‌توان به تبیین سود حاصله از این حساب‌ها و پولی که در حساب می‌ماند و محل هزینه کرد‌ها برای عموم مردم اشاره کرد، علاوه بر دفتر مقام معظم رهبری به اطلاع عموم نیز رسانده شده است که تمام این کار‌ها نظارت ۸۰ و چند میلیونی را به دنبال دارد.
نقدعلی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز بحث شفاف سازی در آراء و دریافتی نمایندگان و املاک و دارایی‌های شخص نماینده را شعار خود قرار داده اند.
وی عنوان کرد: این اقدام رییس قوه قضاییه که در بحث حساب‌ها انجام دادند و همچنین مطالبه شفاف سازی کار ارزنده‌ای است و این الگوگیری از قوه قضاییه اتفاق افتاد و مجلس نیز در کارخود این رویه را پیشه کرده است، امیدواریم در همه دستگاه‌های تقنینی و قضایی و اجرایی رسوخ پیدا کند که این شفاف سازی دست کسانی که می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند را خواهد بست.