علی دهقانی رییس کل دادگستری استان ایلام در بازدید از واحد تولید میلگرد فولادی شهرستان ایوان گفت: این واحد تولیدی از سال ۱۳۹۷ تاکنون تعطیل بوده و با پیگیری‌های صورت گرفته توسط ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان و نهاد‌های اجرایی مربوطه مقرر شد ظرف ۲ ماه آینده به چرخه تولید بازگردد. رییس کل دادگستری استان […]

علی دهقانی رییس کل دادگستری استان ایلام در بازدید از واحد تولید میلگرد فولادی شهرستان ایوان گفت: این واحد تولیدی از سال ۱۳۹۷ تاکنون تعطیل بوده و با پیگیری‌های صورت گرفته توسط ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان و نهاد‌های اجرایی مربوطه مقرر شد ظرف ۲ ماه آینده به چرخه تولید بازگردد.

رییس کل دادگستری استان ایلام خاطرنشان کرد: در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر جهش تولید و همچنین تاکیدات ریاست قوه قضائیه مبنی بر ورود دستگاه قضایی برای کمک به تحقق شعار سال و رفع موانع تولید، ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تلاش دارد که به تمامی شرکت‌ها و واحد‌های تولیدی که برای ادامه فعالیت خود مشکل حقوقی، قضایی و یا مشکلاتی دیگر دارند کمک کند که به چرخه تولید بازگردند.

رییس ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان ادامه داد: تلاش می‌کنیم در این ستاد از ظرفیت همه نهاد‌ها و دستگاه‌هایی که در این خصوص مسئولیت و تکلیف دارند استفاده کنیم و در این راستا دستگاه قضایی حمایت و نظارت لازم را انجام می‌دهد تا بتوانیم موانع تولید را برطرف کنیم.

وی افزود: بازگشت به چرخه تولید این واحد‌ها هم در اقتصاد استان موثر است و هم کارگرانی که در این کارخانه‌ها به علت تعطیلی بیکار شده اند مجددا مشغول به کار می‌شوند.

رییس کل دادگستری استان گفت: اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان و نهاد‌های حمایتی و تسهیلات دهنده و بانک عامل به صورت میدانی در محل واحد تولیدی حضور پیدا کردند و پس از بررسی پیشنهادات مطرح شده، مصوباتی با حضور همه اعضاء به تصویب رسید.

دهقانی ادامه داد: پس از بررسی‌های صورت گرفته مقرر شد اقدامات لازم جهت شروع به کار واحد تولیدی انجام گیرد و سهامداران واحد تولیدی تعهد نمودند با حل مشکلات پیش رو، ظرف ۲ ماه آینده این واحد تولیدی شروع به کار نماید.

وی در پایان تاکید کرد: ستاد تسهیل و دستگاه‌های مربوطه تلاش کنند تا واحد‌های تولیدی سطح استان که به علت‌های مختلف تعطیل شده اند فعالیت شان را از سر گرفته و در این راستا دستگاه قضایی نیز مساعدت و حمایت‌های لازم را بعمل می‌آورد.

گفتنی است در بازدید از واحد تولیدی نورد ایوان غرب، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، دادستان مرکز استان، معاون قضایی دادگستری استان، رییس دادگستری شهرستان ایوان، فرماندار ایوان و مسئولین تعدادی از سازمان‌های خدمات دهنده حضور داشتند.