رییس کل دادگستری استان ایلام از آزادی ۱۲ زندانی جرائم غیرعمد خبر داد وگفت: مبلغ کل بدهی زندانیان جرائم غیرعمد، بیش از ۳ میلیارد تومان بود.

با همکاری دادگستری، بنیاد مستضعفان و ستاد دیه استان، ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد ایلام از زندان آزاد شدند.

در این مراسم علی دهقانی رییس کل دادگستری استان ایلام و تعدادی از مسئولین، مدیرکل و رؤسای ستادی زندان‌های ایلام، مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و جمعی از خیرین حضور داشتند.

رییس کل دادگستری استان ایلام در این مراسم گفت: در فرهنگ ما کمک به هم نوعان جایگاه ویژه‌ای دارد و همواره شاهد هستیم که مردم ایران اسلامی در چنین جشن‌ها و مراسماتی حضوری گسترده و پرشور دارند.

دهقانی خواستار مساعدت و حمایت‌های بیش از پیش خیرین و نیکوکاران همیشه در صحنه شد و از تلاش‌ها و کمک‌های نقدی بنیاد مستضعفان و ستاد دیه استان در راستای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد تقدیر کرد.

رییس کل دادگستری استان ایلام اذعان داشت: در تیرماه سالجاری تعداد ۱۴ زندانی جرائم غیر عمد با همت ستاد دیه کشور از زندان آزاد شدند و اکنون با حمایت بی دریغ بنیاد مستضعفان و ستاد دیه استان تعداد ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی افزود: مبلغ کل بدهی زندانیان جرائم غیر عمد، بیش از ۳ میلیارد تومان بود که با گذشت شکات، اعسار، آورده‌های شخصی و مساعدت ۲۸۴ میلیون تومانی بنیاد مستضعفان و ستاد دیه استان، زندانیان مذکور از زندان آزاد شدند.