سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: برگزاری ۱۶۰ دوره آموزشی برای والدین در سال گذشته، گام موثری در راستای طرح پیشگیری رشد مدار محسوب می‌شود.

سیدمهدی قویدل در نشست هم اندیشی طرح پیشگیری رشدمدار اظهار داشت: اسلام به خانواده و نهاد آن توجه ویژه‌ای داشته و از آن به عنوان هسته اصلی تشکیل جامعه یاد می‌کند و بحث تحکیم خانواده و آگاه سازی آن در راه سعادت و پویایی یک جامعه بسیار مهم و کاربردی است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگیان سفیران راهبردی سعادت و پویایی مردم به ویژه نهاد خانواده محسوب می‌شوند، افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در راستای وظایف محوله، پیشگیری‌های رشدمدار را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تصریح کرد: در سال گذشته آموزش مهارت‌های ویژه والدین دارای فرزند هفت تا ۱۲ سال برگزار شده و ۶۴ نفر مربی دراین خصوص آموزش دیده اند، همچنین دو کارگاه تربیت مربی و دو کارگاه بازآموزی برای ۷۰ نفر از مدرسین نیز برگزار شده است.

قویدل با بیان اینکه برگزاری ۱۶۰ دوره برای والدین گام موثری در راستای طرح پیشگیری رشدمدار محسوب می‌شود، گفت: امیدواریم در سال پیش رو نیز با همراهی مربیان بتوانیم این موضوعات را ادامه دهیم و بیش از پیش به مقوله پیشگیری که مهم‌ترین موضوع در سطح اجتماع است بپردازیم.

این مقام قضایی تصریح کرد: چنانچه همه مردم و مسئولین در زمینه ارتقا آگاهی‌های عمومی و توجه به سرمایه اجتماعی اهتمام ورزند بسیاری از جرائم و صرف هزینه‌ها رخ نخواهد داد.

وی سپس یادآور شد: اگر همه تلاشمان را در بحث پیشگیری و فرهنگ عمومی به کار گرفته و در این زمینه برنامه ریزی کنیم قطعا بسیاری از مسائل و آسیب‌های به وجود نخواهد آمد و به جای اینکه آسیب‌ها را رفع کنیم آن‌ها را دفع خواهیم کرد.

قویدل با یادآوری اینکه در سال ۹۹ اجرای طرح پیشگیری رشدمدار به عهده آموزش و پرورش است و معاونت اجتماعی بر آن نظارت دارد، گفت: قرار است شهریورماه نشست توجیهی مجازی برگزار شود که بواسطه آن تفاهم نامه مشترک با انجمن اولیا و مربیان منعقد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته برخی شهرستان‌های استان طرح پیشگیری رشدمدار را به نحو احسن و با کیفیت بسیار خوبی برگزار کرده اند که یکی از برنامه‌های این معاونت ادامه همین کارگاه‌ها است.

یادآوری می‌شود در این نشست مربیان طرح پیشگیری رشدمدار والدین به اعلام نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و در پایان نیز از سوی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، از آن‌ها تقدیر به عمل آمد.