رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: با تلاش مدیران ستادی و استانی و با حرکتی جهادی در سازمان، طی یکسال گذشته ۲۳ پروژه و ۴۰ مرکز پزشکی قانونی در کشور راه اندازی شد.

عباس مسجدی در جلسه ویدئوکنفرانسی با کارکنان سازمان در سراسر کشور که به مناسبت هفته قوه قضاییه صورت گرفت ضمن گرامیداشت این هفته و یاد و خاطره شهدای قوه قضاییه‌، اظهار کرد: به منظور رعایت عدالت در دسترسی مردم به خدمات پزشکی قانونی با حرکتی جهادی سال گذشته شاهد جهش در افتتاح مراکز پزشکی قانونی بودیم که این امر نتیجه تلاش همه همکاران و مدیران سازمان در سراسر کشور است.

وی در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات همکاران در مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور به راهبردهای قوه قضاییه در سال جدید اشاره و خاطرنشان کرد: قوه قضاییه در سال جدید راهبردهایی را برای ارائه خدمت به مردم و پیشبرد برنامه ها و اهداف خود تعیین کرده که لازم است در جهت تحقق این راهبردها حرکت کنیم.

مسجدی افزود: تکریم ارباب رجوع (چه مردم و چه مجموعه پرسنل دستگاه قضا) یکی از راهبردهای قوه قضاییه است که در ستاد سازمان به جد پیگیر آن هستیم و بنده نیز به عنوان رییس این سازمان در راستای خدمت رسانی بهتر و فراهم کردن شرایط روانی مناسب تر نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرم.

وی تصریح کرد: ما خود را در قبال همه همکاران مسوول می دانیم و انتظار داریم که همکاران نیز در مواجهه با مردم و ارباب رجوع چنین دیدی داشته باشند و درخواست های آنان را با سعه صدر مورد رسیدگی قرار دهند.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، با اشاره به اینکه مبارزه با فساد راهبرد دوم دستگاه قضا است، اظهار داشت: به اذعان دیگر دستگاه ها و نیز ارگان های نظارتی در مجموعه قوه قضاییه، سازمان پزشکی قانونی کشور جزء پاک‌ترین دستگاه ها است که این امر مهم در نتیجه زحمات و تلاش های همه همکاران محقق شده است.

وی همچنین به توجه ویژه رییس قوه قضاییه به مجموعه پزشکی قانونی اشاره کرد و گفت: پزشکی قانونی همواره مورد تأکید و توجه رییس قوه قضاییه بوده است.

به گفته مسجدی با توجه به دیدگاه رییس قوه قضاییه، سازمان پزشکی قانونی کشور به جایگاهی رسیده است که اظهارنظر کارشناسی آن در بسیاری از پرونده ها برای احقاق حقوق مردم و تأمین عدالت کارگشاست.

وی تلاش برای رفع موانع تولید را دیگر راهبرد قوه قضاییه عنوان کرد و گفت: با توجه به نامگذاری امسال با عنوان جهش تولید، دستگاه قضا می تواند در این مسیر نیز عملکرد مؤثری داشته و برخی موانع موجود در این مسیر را مرتفع کند.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به برخی سئوالات مطرح شده از سوی همکاران، به تلاش برای رعایت شأن و منزلت همکاران، تلاش برای تبدیل وضعیت همکاران قراردادی علی رغم موانع قانونی موجود و … اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکلات موجود سازمان تلاش می کنیم تا از هر امکان قانونی جهت رفع و یا کاهش مشکلات همکاران و سازمان استفاده کنیم.

همچنین مسجدی خواستار برگزاری چنین جلساتی به صورت مستمر در پزشکی قانونی شد تا فرصتی برای بیان مشکلات، برطرف کردن آنها و نیز انتقال و تبادل تجربیات فراهم شود.

گفتنی است در این دیدار ویدئوکنفرانسی همکاران پزشکی قانونی استان ها مشکلات، پیشنهادات و سئوالات خود را مطرح و پاسخ های لازم از سوی معاونین و مدیران حاضر در جلسه و نیز شخص رییس سازمان به آنان ارائه شد.