طرح ملی و قر با آنی ۱۴۵۴ با محوریت آیات کاربردی و موضوعی قرآن کریم به زودی آغاز می‌شود؛ تفسیرِ سوره قدر آیت‌الله جوادی‌آملی روی آنتن می‌رود و مسابقه ایران در قالب عیدانه‌ برمی‌گردد. طرح ملی و قرآنی ۱۴۵۴ با محوریت آیات کاربردی و موضوعی قرآن کریم به زودی آغاز می‌شود، تفسیر سوره قدر آیت‌الله […]

طرح ملی و قر با آنی ۱۴۵۴ با محوریت آیات کاربردی و موضوعی قرآن کریم به زودی آغاز می‌شود؛ تفسیرِ سوره قدر آیت‌الله جوادی‌آملی روی آنتن می‌رود و مسابقه ایران در قالب عیدانه‌ برمی‌گردد.

طرح ملی و قرآنی ۱۴۵۴ با محوریت آیات کاربردی و موضوعی قرآن کریم به زودی آغاز می‌شود، تفسیر سوره قدر آیت‌الله جواد‌ی‌آملی را امروز ببینید و مسابقه “ایران” که از امشب به آنتن برمی‌گردد؛ جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید:

عیدانه مسابقه ایران را از امشب ببینید

در آستانه عید سعید فطر، مسابقه ایران در ویژه برنامه‌ای ۱۲ قسمتی قرار است هر شب لحظات شاد و مفرحی را برای مخاطبان رقم بزند. از امشب ۲۸ اردیبهشت‌ماه مسابقه ایران روی آنتن می‌رود. بر اساس جدول پیش‌بینی شده، این مسابقه تا هشتم خرداد هر شب حوالی ساعت ۲۳:۱۵ و پس از سریال شبانگاهی پخش خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند بازپخش مسابقه ایران را ساعت ۹:۳۰ روز بعد تماشا کنند. پس از پایان این ۱۲ ویژه برنامه عیدانه، مسابقه ایران طبق روال قبلی، چهارشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها ساعت ۳۳:۱۵  و بازپخش آن روز بعد ساعت ۱۹:۳۰ روی آنتن می‌رود.

طرح قرآنی ۱۴۵۴ با شعار «خانواده و آرامش» برگزار می‌شود

جلسه سیاست‌گذاری طرح ملی انس با قرآن کریم ۱۴۵۴ در یکهزار و چهارصد و پنجاه و چهارمین سال نزول قرآن با حضور اعضای  اتاق فکر طرح در شبکه قرآن و معارف سیما برگزار شد.

در جلسه هماهنگی و هم افزایی طرح ملی انس با قرآن کریم ۱۴۵۴ مقرر شد، ۵ کمیته شامل کمیته‌های پشتیبانی و اجرائی،علمی و محتوایی،روابط عمومی و فضای مجازی، برنامه‌سازی و نهادها و معاونت استان‌ها و شبکه‌های سیما جهت بازدهی کمی و کیفی طرح تشکیل شود.

امسال شروع طرح از ۳۰ خرداد ماه با محوریت آیات کاربردی و موضوعی قرآن کریم در خصوص گفتمان قرآنی در جامعه و بین مردم با شعار خانواده و آرامش با هماهنگی تمام شبکه‌های سیما، صداوسیما، مراکز استان‌ها و نهادهای قرآنی کشور در ۳۲ استان کشور برگزار خواهد شد و به مدت ۲ ماه تا ۳۰ مردادماه ادامه خواهد داشت.

طرح درس شامل موضوعات و آیات کاربردی قرآن، برگزاری مسابقه روزانه از شبکه‌های سیما در آیتم‌های مختلف و همچنین مسابقه‌های جانبی مانند خطاطی، داستان‌نویسی از بخش‌های طرح قرآنی ۱۴۵۴ خواهد بود.

برگزاری آزمون سراسری مفاهیم موضوعی قرآن کریم در بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های طرح ملی و قرآنی ۱۴۵۴ در امسال است. مراسم اختتامیه طرح ملی و قرآنی ۱۴۵۴ شهریورماه سال جاری در حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) برگزار خواهد شد