رییس کل دادگستری استان خراسان جنوبی گفت: ۳۸ درصد از پرونده‌های پارسال در شورا‌های حل اختلاف، به صلح و سازش منجر شد که در مقایسه با سال ۹۷ از افزایش ۱۸ درصدی برخوردار بود.

رییس کل دادگستری استان خراسان جنوبی امروز در نشست خبری گفت: از آغاز شیوع کرونا تاکنون، دادگاه مربوط به هزار و ۵۱۵ پرونده به صورت آنلاین برگزار شده که با توجه به این آمار، رتبه اول را در کشور کسب کردیم و تصمیم داریم این شیوه‌ی برگزاری دادگاه‌ها را در دوران پس از کرونا نیز ادامه دهیم.

حجت الاسلام حمیدی همچنین با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضائیه افزود: تجدید بیعت با آمان‌های شهدا، دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان، برگزاری میز خدمت در نماز جمعه‌ها، برگزاری ویدئو کنفرانس برای بررسی مشکلات زندانیان استان و یا ارتباط حضوری با مدیران و معاونین دادگستری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ارائه مشاوره‌های قضایی به مراجعه کنندگان را از جمله برنامه‌های هفته قوه قضائیه اعلام کرد.

وی با اشاره به فعالیت ۱۳ حوزه‌ی قضایی در استان گفت: قرار است در آینده نزدیک چهاردهمین حوزه قضایی استان در بخش درح شهرستان سربیشه، افتتاح شود.

رییس کل دادگستری استان خراسان جنوبی افزود: پارسال ۸۵ هزار و ۳۲ پرونده به دادگاه ها، دادگستری، دادسرا‌ها و دادگاه‌های تجدید نظر استان وارد شد که نسبت به سال ۹۷، یک درصد افزایش داشت.

حجت الاسلام حمیدی افزود: ۳۸ درصد از پرونده‌های پارسال در شورا‌های حل اختلاف، به صلح و سازش منجر شد که در مقایسه با سال ۹۷ از افزایش ۱۸ درصدی برخوردار بود.

وی تاکید کرد: ابلاغ ۹۴ درصد ابلاغیه‌ها به صورت الکترونیکی و استفاده از طرح پابند و دستبند الکترونیکی برای ۱۶ محکوم از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه دادگستری خراسان جنوبی در سال گذشته بود.