مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: آمار متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی استان در تیر ماه امسال ۴۹ نفر (۴۱ مرد و ۸ زن) است که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد کاهش یافت.
 عباسی در گفت وگو با میزان با ارائه آماری از متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی به پزشکی قانونی استان مازندران تصریح کرد: از ۴۹  نفر متوفیات حوادث رانندگی تیر ماه محور برون شهری ۳۲، درون شهری ۱۳ و راه روستایی ۴ نفر را در برمی‌گیرد.

وی افزود: همچنین بیشترین فوتی مربوط به شهر‌های بابل با ۸، آمل با ۶، ساری با ۵ و شهر‌های رامسر، فریدونکنار و محمود آباد بدون فوتی گزارش شده است. از این آمار ۸ راننده، ۱۶ موتور سوار، ۷ سرنشین، ۱۶ عابر و ۲ مورد هم دوچرخه سوار هستند.

عباسی تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی استان را در تیر ماه سالجاری، هزار و ۳۴۱ نفراعلام کرد که این رقم نسبت به مشابه سال قبل ۲۰ درصد داشت.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران تصریح کرد: از آنجائیکه بیشترین فوتی در جاده‌های برون شهری رخ داده است این می‌تواند هشداری باشد تا بلکه با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و رانندگی با سرعت مطمئنه در کاهش تصادفات موثر باشد.