رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی گفت: نتیجه فعالیت‌های دستگاه قضایی استان در حوزه اقتصاد مقاومتی مطلوب بوده که در این میان می‌توان به جلوگیری از تعطیلی ۱۰ واحد تولیدی و اشتغال به کار ۲۳۴ نفر و احیاء ۶ واحد تولیدی اشاره کرد.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی به همراه جمعی از معاونین قضایی به مناسبت هفته قوه قضاییه با امام جمعه مرکز استان دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام جعفری در این دیدار ضمن ارائه گزارش عملکرد دستگاه قضایی گفت: استان خراسان شمالی در رسیدگی به پرونده‌های معوق در ردیف رتبه سوم کشور قرار دارد که این امر نشان از کار مضاعف وتلاش شبانه روزی همکاران قضایی و اداری دارد.

وی در ادامه با تشریح عملکرد دستگاه قضایی در حوزه‌های مختلف از جمله در زمینه اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: خوشبختانه نتیجه فعالیت‌های دستگاه قضایی استان در حوزه اقتصاد مقاومتی مطلوب بوده که در این میان می‌توان به جلوگیری از تعطیلی ۱۰ واحد تولیدی و اشتغال به کار تعداد ۲۳۴ نفر و نیز احیاء ۶ واحد تولیدی بعنوان برخی از اقدامات ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نام برد.

حجت الاسلام جعفری برگزاری جشن گلریزان امسال را علیرغم وجود محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا ویروش یکی از برنامه‌های موفق دستگاه قضایی برشمرد و بیان کرد: با لحاظ این شرایط میزان حمایت‌ها نسبت به سال‌های گذشته رضایت بخش بوده است.

وی افزود: با انجام تبلیغات از جمله از طریق فضای مجازی به لطف خدا مبلغ ۸۱۳ میلیون تومان برای آزادی جرائم غیرعمدی جمع آوری شد.

عالی‌ترین مقام قضایی استان خراسان شمالی عملکرد دستگاه قضایی در استان را در سال گذشته رضایت بخش ارزیابی و خاطرنشان کرد: کار باید به نحوی باشد که مردم خروجی آنرا احساس کنند و با تحولی که در دوره ریاست آیت الله رییسی ایجاد شده این امر کاملا محسوس می‌باشد.

وی یکی از برنامه‌های اصلی را مبارزه با فساد عنوان و افزود: در این استان برای پرونده‌های فساد ازجمله ارتشاء، اختلاس، تضییع اموال عمومی و… شعب ویژه رسیدگی وجود دارد که با قاطعیت با مظاهر و مصادیق فشاد برخورد می‌کند و دستگاه قضایی در این مسیر خطر قرمز و در واقع حد و مرزی نمی‌شناسد.

در ادامه آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد ضمن تبریک هفته قوه قضاییه آرامش و امنیت امروزی کشور را در گرو عملکرد قوه قضاییه دانست.

وی با استناد به روایتی از امام صادق علیه السلام، سه عنصر امنیت، عدالت و فراوانی معیشت را برای حیات ورشد یک جامعه ضروری دانست و افزود: امنیت پایه و زیر ساخت یک جامعه به شمار می‌آید که اگر به نحو کامل فراهم شود، سایر ساختار‌های یک جامعه نیز می‌توانند به سلامت به مسیر خود ادامه دهند.