رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با ارائه گزارشی از عملکرد دادگستری استان توانست ۸۰ درصد از پرونده‌های مسن را در این زمینه مختومه نماید.

نگین تاجی به همراه اعضای شورای قضایی استان در دیدار با نماینده مردم استان کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری ضمن تبریک دهه کرامت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی را گرامی داشت.

وی در این نشست به وضعیت آماری دادگستری استان و کیفیت در رسیدگی‌ها اشاره کرد و گفت: یکی از موجبات نگرانی مردم طولانی شدن جریان رسیدگی یا همان اطاله دادرسی بود که در ۷ ماهه گذشته رویکردی بر مبنای نظارت و رفع اطاله دادرسی در پرنده‌های مسن انجام شد که خوشبختانه دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد توانست ۸۰ درصد از این پرونده ها را مختومه نماید.

وی افزود: پرونده‌های مانده از سال ۹۵ تنها ۱۶ پرونده است و یک پرونده در شعبه تجدیدنظر و یک پرونده در شعب تجدید نظر استان کهگیلویه و بویراحمد باقی مانده است.

رییس شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به موضوع اتقان آراء در دادگستری استان افزود: موضوع اتقان آرا یک از مسائل مورد انتظار بود که برای آن مبنای آموزشی قرار داده شد و کارگروه‌های ویژه‌ای در این زمینه تشکیل و فعال شدند.

نگین تاجی به عملکرد دادگستری استان در حوزه حقوق عامه در عرصه‌های ملی و منابع طبیعی هم اشاره ای داشت و اظهار کرد: رفع تصرف از اراضی ملی در حوضه‌های آب، منابع طبیعی و محیط زیست از دیگر اقدامات دادگستری استان در جهت حفظ و اشاعه حقوق عامه است و این موضوع با حضور دادستان‌ها و همکاران قضایی انجام شده است.

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: حمایت از خانواده‌های زندانیان نیز از دیگر اقدامات دادگستری استان و سایر اعضای شورای قضایی است.

وی از اختصاص بخشی از حقوق کارکنان دادگستری در مرکز استان به منظور حمایت از خانواده‌های زندانیان خبر داد.