معاون برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری کل استان کرمان، گفت: بالغ بر ۳ هزار و ۲۰۰ جلسه دادرسی در دادگستری استان کرمان به صورت الکترونیک و از طریق سیستم ارتباطی ویدئو کنفرانس برگزار شده است.

مهدی بخشی در گفت‌وگو با میزان گفت: بالغ بر ۳ هزار و ۲۰۰ جلسه دادرسی در دادگستری استان کرمان به صورت الکترونیک و از طریق سیستم ارتباطی ویدئو کنفرانس برگزار شده است.

وی اظهار کرد: با اجرای دستورالعمل رسیدگی به پرونده‌های معوقه و تعیین تکلیف فوری آن‌ها در حوزه‌های قضایی استان کرمان، تا پایان مرداد ماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۸۴ درصد پرونده‌های مسن تعیین تکلیف شدند.

معاون برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری کل استان کرمان تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ با توجه به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و دغدغه‌های ریاست قوه قضائیه و تاکیدات رئیس کل دادگستری استان کرمان، برنامه‌های حوزه‌های قضایی استان کرمان در چهار محور کاهش ورودی پرونده، برنامه‌های عملکردی دادگستری استان، اجرای بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ریاست قوه قضائیه و اقتصاد مقاومتی تدوین گردیده است.

وی افزود: در این برنامه سعی شده است با اطلاع از نقاط ضعف و قوت (وضع موجود) اهداف اصلی هر حوزه قضایی تعیین و با همت مدیران حوزه‌های قضایی استان و همچنین نظارت و ارزیابی دقیق در پایان سال شاهد تحقق این اهداف باشیم.

بخشی بر پیگیری اجرای دستورالعمل کرامت و حفظ ارزش‌های انسانی در دادگستری استان کرمان به صورت ویژه تاکید کرد و گفت:دستورالعمل‌های ساماندهی و تسریع در اجرای احکام مدنی، تشکیل پرونده شخصیت، بخشنامه ریاست قوه قضائیه به دادگاه‌ها، دادسرا‌ها و شورا‌های حل اختلاف در خصوص اهمیت صلح و سازش در شورا‌های حل اختلاف، دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان، بخشنامه محکومین مهریه، آئین نامه سجل قضایی، دستورالعمل ساماندهی شعب اجرای احکام کیفری در حوزه‌های قضایی استان اجرایی شده است.